Hakkımızda


Türkiye’nin ilk sertifikalı Organik Pamuk İplik üreticisi ve %100 yerli sermayeli Topkapı İplik’in İstanbul’da kurulu entegre tesislerinde üretilen Organickid, %100 organik, rengârenk ve ekonomik ürün arayışında olan iki kardeşin ortaya çıkardığı bir markadır.

Marka yaratıcısı, Merve Akıncı, 2012’de kızının doğumuyla birlikte, bebek hazır giyim sektörüyle yakından ilgilenme fırsatı buldu ve o anda yaşıyor olduğu Amerika pazarını yakından inceledi. Topkapı İplik’in organik iplik üretiminden aldığı güç ile 2013 yılında şirket bünyesinde ve ailesinin de desteğini alarak, Halit Akıncı ile beraber Organickid markasını hayata geçirdi. İlk olarak yurtdışı pazarlarda satışa başlayan marka, Türkiye’de özellikle organik fakat ekonomik ve rengârenk bebek giyiminin yeterince olmayışı üzerine online satış kanalını kurarak yurtiçinde de satışa başladı.

Türkiye online satış platformları ile giriş yapan Organickid, aldığı uluslararası sertifikalar ve %100 organik olması ile diğer markalardan farklı yola çıktı. İplik üreticisi bir firmanın bünyesinde olması nedeniyle üretim alt yapısı güçlü olan Organickid, Türkiye’de bir e-ticaret markası olarak başladı.
Dünyadaki en kapsamlı tekstil standardı sertifikası Global Organik Tekstil Standardı (GOTS), bir ürünün tamamının organik prosedürlerine uygun olarak üretildiğini ve 100% organik olduğunu kanıtlayan Organic Blend Content Standard belgesi, pamuk üretiminin olumsuz çevresel ve sosyal etkilerini azaltmayı hedef haline getiren ve pamuk çiftçiliğini daha sürdürülebilir bir yöntem haline getirmeyi amaçlayan Better Coton Initiavite, Türkiye’de sadece 4 firmada bulunan SA 8000 Sosyal Sorumluluk Standardı (Social Accountability 8000), Flo Fairtrade Standard ve tekstilde zararlı kimyasallara ve maddelere karşı güvenilirlik belgesi OEKO-TEX Class 1 Sertifikalarına sahip olan Organickid, tasarımlarında kullandığı iplik, çıt çıt, fermuar, düğme, etiket, ense etiketi, cırt cırt, poşet ve askılar da dahil olmak üzere üretimin her aşamasında organik, güvenli ve sağlıklı ürünler sunmayı en temel hedefi haline getirdi.
Organickid ürünleri tamamı organik sertifikalı olup 0-6 yaş arası bebek ve çocuklara hitap etmekte ve her türlü hassas cilde uygun yumuşaklıktadır. Çevreye duyarlı ve çocuklarının sağlığını göz önünde bulunduran her anne ve babanın satın alabileceği neşeli tasarımları ile her geçen gün daha da büyümektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s