ERKEK ÇOCUK ANNESİ OLMAK

Anne olmak, anlatılmayacak bir his elbette. İster kız annesi ister erkek annesi olun, tarifi olmayan bir duygu. Karşılıksız sevginin en saf halini yaşayacağınız “annelik” mertebesi, hem çok keyifli hem de bir o kadar zorlu deneyimlerle doludur. Erkek annesi olmak ise biraz daha adrenalin, biraz daha sabır ve biraz daha hızlı bir hayat yaşamayı gerektirecektir.

Erkek annesi olmak, sürekli uyanık ve dikkatli olmak demektir; her an her şeyi merak eden, sürekli yeni şeyler keşfetmek isteyen bir çocuğa sahip olacağınız için tetikte olmak zorundasınızdır. Özellikle küçük yaşlardan başlayarak kız çocuklarına göre çok daha meraklı ve hareketli oldukları için olası tehlikeleri fark edecek şekilde algılarınızın her an açık olması gerekir.

Konu, ders çalışmak ya da kitap okumak olduğunda sinirlerinizin alınmış olması gerekir, çünkü erkek çocukları bu tür anlarda kız çocuklarına nazaran daha çok dikkat dağınıklığı yaşarlar. Toleransı yüksek bir anne olmak ve O’na anlayışla yaklaşmak zorundasınız.

Her çocuk masallara bayılır, ama erkek çocuğu annesi iseniz bilmeniz gereken masallar Pamuk Prenses, Rapunzel gibi karakterleri içermemeli. Daha çok aksiyon içeren, heyecan dolu ve yerinde olmak isteyeceği karakterleri barındıran masalları araştırmalı, öğrenmelisiniz.

Kız çocuklarına göre %30 daha fazla kasa sahip oldukları için, daha güçlü olduklarını ve daha fazla enerjiye ihtiyaç duyacaklarını söylemek yersiz olmaz. Bu ise, oyun oynarken, arkadaşları ile oynarken, evin içinde koşuştururken çok fazla dikkatli olmanız anlamına geliyor.

Beyinlerinin kız çocuklarına göre sağ lobunun daha belirgin gelişimi sonucu, keskin kararlar almaya daha meyillidirler. Bunun sonucunda matematik, fen bilimleri gibi alanlara yönelim gösterebilirler. Peki, bu ne demek oluyor derseniz duvarda renkli kalemlerle çözülmeye çalışılan problemler, uçaklar, arabalar demek oluyor J

Doğaları gereği dövüşçü bir yapıya sahiplerdir, agresif bir yapıya sahip olmasını engellemek için bu enerjilerini daha doğru bir şekilde dışa vurmaları konusunda sürekli tetikte olmanız gerekir.

Kız çocuklarına göre daha çok hasta olurlar, bu hastalıkların çoğu duygusal açıdan daha kırılgan olmalarından kaynaklanır. Kırılgan yapılarının altında yaşları kaç olursa olsun naif, ilgiye ve sevgiye aç bir minik olduğunu unutmayın.

Yakışıklı prensinizle mutlu yarınlara!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s